W celu zminimalizowania tych tragicznych w skutkach zdarzeń Starostwo Powiatowe w Rzeszowie wraz z Komendą Miejską Policji w Rzeszowie oraz Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, postanowiło wdrożyć działania edukacyjne pn.,,Czad – cichy zabójca". Wpisują się one w ogólnopolską akcje społeczną „NIE dla czadu!", którą kolejny już rok prowadzi MSW oraz Państwowa  najmłodszych (powinnyśmy uczyć ich bezpiecznych zachowań, właściwego postępowania), jak i osób starszych, zarówno użytkowników urządzeń grzewczych, jak i tych, którzy takich urządzeń nie posiadają, bowiem tylko osoby świadome zagrożenia mogą zadbać o zdrowie i życie swoich bliskich. Celem kampanii jest uświadamianie społeczeństwu istnienia niebezpieczeństw związanych z czadem oraz zapobieganie zatruciom z nim związanych. Dochodzi do nich, bo nie zdajemy sobie sprawy , jak bardzo niebezpieczne mogą być stosowane przez nas od lat praktyki dotyczące np. uszczelniania okien czy też zaniedbania związane z przeglądem stanu technicznego przewodów kominowych i wentylacyjnych.