WIzabela Niemiec dniu 28 listopada 2018 roku obyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów eliminacji powiatowych Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem ,,Bezpieczne wakacje 2018".
Główny cel konkursu, to edukowanie i uwrażliwianie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych, szczególnie w okresie wakacyjnym.
Na konkurs, do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, przesłano 275 prac z których komisja konkursowa wyłoniła 12. W trakcie spotkania autorom prac nagrody wręczyli Wicestarosta Rzeszowski Marek Sitarz oraz Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania.

Troje laureatów, powiatowego etapu konkursu, odniosło sukces w finale wojewódzkim. Zuzanna Rybka z Zespołu Szkół w Pogwizdowie Nowym zajęła II miejsce, a Emil Mikrut, ze Szkoły Podstawowej w Brzezówce III miejsce, w kategorii wiekowej 6-9 lat, natomiast Izabela Niemiec z Gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 1 w Dynowie zajęła II miejsce w kategorii wiekowej 13-15 lat.

Laureaci powiatowego etapu konkursu plastycznego „Bezpieczne wakacje 2018":

Kategoria wiekowa 6 do 9 lat:

Emil Mikrut, 7 lat – pierwsze miejsce, Szkoła Podstawowa w Brzezówce,

Aleksandra Krzak, 9 lat – drugie miejsce, Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym,

Zuzanna Rybka, 9 lat – trzecie miejsce, Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym,

Weronika Sapa, lat 7 - wyróżnienie, Szkoła Podstawowa w Kąkolówce

Kategoria wiekowa 10 – 12 lat:

Liliana Bednarz, 10 lat – pierwsze miejsce, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Trzebosi,

Wioletta Kubicz, 12 lat – drugie miejsce, Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej,

Karolina Flisak, 11 lat – trzecie miejsce, Szkoła Podstawowa w Szklarach,

Hanna Mazur, 12 lat – wyróżnienie, Zespól Szkól w Wysokiej Głogowskiej.

Kategoria wiekowa 13 – 15 lat:

Izabela Niemiec, lat 15 lat – pierwsze miejsce, Gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 1 w Dynowie,

Paulina Prokop, 15 lat – drugie miejsce, Gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 1 w Dynowie,

Oliwia Marszałek, 15 lat – trzecie miejsce, Gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 1 w Dynowie,

Aleksandra Bochenek, 15 lat – wyróżnienie, Zespół Szkół w Kamieniu.

Wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.