Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Oliwier Nowak

W dniu 19 czerwca 2017 roku obyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów eliminacji powiatowych XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Głównym zadaniem konkursu było przedstawienie profesjonalnej formacji jaką jest Państwowa Straż Pożarna oraz poprzez sztukę, zwrócenie uwagi na ważne zjawiska i sytuacje mogące zdarzyć się w codziennym życiu, a także uwrażliwić odbiorców i twórców na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia, promowana jest wiedza o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Na konkurs wpłynęło 259 prac plastycznych wykonanych różną techniką. Prace w eliminacjach powiatowych oceniane były w następujących kategoriach:

I grupa – autorzy w wieku od 6. do 9. r. ż.,

II grupa – autorzy w wieku od 10. do 13. r. ż.,

III grupa – autorzy w wieku od 14. do nieukończonego 18 r. ż.,

W trakcie spotkania autorom wyróżnionych prac nagrody wręczyli Wicestarosta Rzeszowski  Marek Sitarz oraz Mariusz Tereszkiewicz z Oddziału Zarzadzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Rzeszowie.

Laureatami tegorocznej edycji powiatowego etapu konkursu zostali:

1. W kategorii  wiekowej 6 do 9 lat:

- Anna Walicka - Zespól Szkół Sokołowie Młp.– I miejsce

- Milena Banaś - Zespól Szkół Nr 5 w Dylągowej – II miejsce

- Julia Baran - Zespól Szkół w Chmielniku – III miejsce

- Oliwier Nowak – Szkoła Podstawowa w Woli Zgłobieńskiej –  wyróżnienie

- Kinga Kania - Zespól Szkół w Kielanówce - wyróżnienie

2. W kategorii wiekowej od 10 do 13 lat:

- Sandra Chromiak - Zespól Szkół Nr 3 w Łubnie – I miejsce

- Dominika Ryś - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krasnem - II miejsce

- Bartosz Ślepecki - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krasnem- III miejsce

- Zuzanna Słaby - Zespól Szkół Nr 5 w Dylągowej – wyróżnienie

- Maciej Baran - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krasnem – wyróżnienie

3. W kategorii wiekowej od 14 do nieukończonego 18 r. ż.:

- Agata Haba – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krasnem - I miejsce

- Izabela Wrotniak – Zespól Szkół Nr 4 w Pawłokomie - II miejsce

- Anna Pudysz - Zespól Szkół Nr 5 w Dylągowej - III miejsce

- Martyna Bieniek – Gimnazjum w Trzebownisku – wyróżnienie

- Katarzyna Majewska – Gimnazjum w Rudnej Wielkiej - wyróżnienie

Prace laureatów szczebla powiatowego zostały przesłane na eliminacje wojewódzkie.